niedziela, 22 lutego 2015

Marszałek RP Józef Zych w Leżajsku

W niedzielę 22 lutego 2015 r. (w godz. 17-19) w Auli Franciszkańskiego Ośrodka Kultury przy Bazylice OO Bernardynów w Leżajsku odbyło się spotkanie z Marszałkiem Seniorem VII kadencji Sejmu dr Józefem Zychem. Marszałek Józef Zych jest autorem albumu "13 błogosławieństw. Moje spotkania ze Świętym Janem Pawłem II"
Na spotkaniu z mieszkańcami Leżajska Marszałek RP Józef Zych opowiadał o wielokrotnych spotkaniach z Papieżem, wielogodzinnych rozmowach podczas audiencji, tych oficjalnych, ale także i prywatnych. Swoje refleksje zawarł w książce będącej dokumentacją swojej poselskiej pracy w Parlamencie na rzecz Polski, Polaków i Kościoła. 
Podkreślił, że czuje się mocno związany z Leżajskiem i społecznością leżajską, ale jak podkreślił, jest wierny Ziemi Lubuskiej. Ze spotkania utkwiło mi przesłanie Marszałka do polityków i samorządowców, aby bez względu na ugrupowanie szukali porozumienia, a nie różnic. Sam nigdy nie miał żadnych sporów z żadną partią. 
Marszałek Józef Zych urodził się w Giedlarowej pow. Leżajsk, jest absolwentem leżajskiego Liceum Ogólnokształcącego. Władze miasta w swoich wystąpieniach podkreślali znaczący wkład Marszałka, Honorowego Obywatela Miasta Leżajska w rozwój naszej małej Ojczyzny. 
Młodzież z Liceum przygotowała program artystyczny poświęcony Pielgrzymkom do Polski Jana Pawła II.


Józef Zych już ósmą kadencję reprezentuje wyborców w Sejmie RP, gdzie od 1989 roku przeszedł przez wszystkie szczeble kariery parlamentarnej. Piastował funkcje wicemarszałka Sejmu (trzykrotnie), marszałka Sejmu, marszałka seniora V i VII kadencji i przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego (które uchwaliło konstytucję).


zobacz też:

600-lecie Leżajska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...